Eesti GP-sari 2000/2001

GP-5 (artikkel)

"Sulgpallisarja topeltvõitjad Saks ja Sorge" (Postimees, 07.12.2000)

Ülikooli spordihoones peetud Suure auhinna sarja viiendal etapil üritasid tartlased koduväljakueelist ära kasutada.
Ülesande esimese poolega tuldi eeskätt tänu Heiki Sorgele edukalt toime. Meeste üksikmängus võitis ta poolfinaalis tallinlast Peeter Randvälit, finaalis kaaslinlast Indrek Küütsi 2:0.

Meespaaride pealahing peeti samuti maha poolfinaalis. Tartlased Heiki Sorge ja Peeter Munitsõn võitsid sakulasi Taimar ja Tanel Taltsi 2:1.

Teisel tabelipoolel ei olnud Peterburi paaril Konstantin Sarapoultsev - Dmitri Tavoljanov raskusi eelmise GP-etapi paleepöörajate Indrek Küütsi ja Meelis Maiste (Saku) alistamisega. Lõppkohtumises taastasid vastastele kokku vaid viis punkti loovutanud Sorge - Munitsõn ülekaaluka 2:0 võiduga vahepeal kõikumalöönud liidrirolli.

Sünnipäevalapsele võit
Tartlaste võiduarvet kasvatas pühapäeval 17aastaseks saanud Kati Tolmoff. Naiste üksikmängus ei tulnud tänavune kolmas etapivõit kergelt, kuigi klubikaaslasest pearivaal Piret Hamer jäi pealtvaatajaks juba veerandfinaalis. Palavikku trotsinud Hamerist oli parem kolmas tartlanna Aile Anja.

Poolfinaalkohtumise teises geimis tegi Kati Tolmoffi elu kibedaks vanem õde Liina. Finaalis pidi nooruke Eesti meister kohanema aga Leedu esireketi Erika Milikauskaite jõulise mängumaneeriga. Tolmoff võitis etapi tasavägiseima kohtumise 2:1 (11:9; 8:11; 11:8).

Saks sai oma tahtmise
Kati Tolmoff jätkas koos Piret Hameriga oma töist sünnipäeva ka naispaaride võistluses, kuid kahekordset kingitust tartlannal endale teha ei õnnestunud. Juba poolfinaalis tuli mõlemas geimis tõsiselt pingutada Liina Tolmoffi ja Kai-Riin Saluste (Tallinn) alistamiseks, lõppkohtumise otsustavatel hetkedel sai tartlannade jaks otsa. Kogenud tallinlannad Kairi Saks ja Kati Kraaving eksisid vähem ja kolmas etapivõit järjest saadi tulemusega 2:1.

Segapaarid segasid taas kaarte. Heiki Sorge üritas koos Liina Tolmoffiga korrata kahe etapi tagust üllatusvõitu ja isiklikku hat tricki, aga mullused meistrid Kairi Saks ja sakulane Meelis Maiste olid teist meelt. Avageimi suutsid tartlased võita ja kolmandas geimis juhiti veel 11:8. Siis said vastased seitse punkti järjest ja Saks - Maiste 2:1 võiduga vahetus viiendat korda segapaaride tänavune etapivõitja. «Tegime paar lihtsat viga ja initsiatiiv läks käest,» ei ajanud Sorge kaotust kerge jalatrauma ja väsimuse kaela.

Täispanusest jäi tartlastel pisut puudu, aga korraldajarolliga sai Triitoni sulgpalliklubi hästi hakkama. Tartu sulgpallijuht Mart Siliksaarele tegi heameelt külalisvõistlejate arvukas osavõtt, toetajate (Pere Leib, Premium Oil, Greif, Salvest ja Van Allen) tublidust tõendas lookas auhinnalaud.

Priit Jõgi
tartu@postimees.ee

ktanel@eau.ee

Külalisteraamat

See siin on koht, kuhu saate kerida selle zone'i reklaambanneri (et ei takistaks teksti lugemist).