Eesti GP-sari 2000

GP-2 (artikkel)

"Eesti GP-2 turniiri valitsesid tartlased" (Sportnet, 02.10.2000)

Tallinna sulgpallihallis mängisid Eesti paremad sulgpallurid ja külalisvõistlejad Venemaalt Eesti GP-2 turniiril. Võisteldi üksik- ja paarismängudes, kokku viies mänguliigis.

Viiest maksimaalsest esikohast kuulus sulgpalliklubi "Triiton" sportlastele 3,5.

Meesüksikmängus ei suutnud keegi suurt üllatust valmistada. Poolfinaali jõudsid kolm mängijat Tartust ja üks Tallinna sulgpallur. Eesti esireket Heiki Sorge ("Triiton") alistas poolfinaalis treeningpartneri Martin Nemvaltsi 2:0 (nagu eelmisel etapil) ja sai finaalis loobumisvõidu klubikaaslaselt Indrek Küütsilt, kes oli poolfinaalis 2:0 üle Peeter Randvälist.

Naisüksikmängus tuli võitjaks Kati Tolmoff ("Triiton"). Eelmisel etapil veerandfinaalis välja langenud Tolmoff alistas poolfinaalis Kelli Vilu (Tallinn) 2:0 ja finaalis treeningpartneri Piret Hameri 2:1 (geimid 11:9, 9:11, 11:7).

Meespaarismängus suutsid oma edukat esinemist jätkata Eesti meistrid Heiki Sorge - Peeter Munitsõn ("Triiton").

Poolfinaalis läks Sven Kavaldi - Andres Aru alistamiseks vaja kolme geimi.

Finaalis kohtus esipaar Indrek Küütsi - Meelis Maistega (Saku), kellele üllatavalt hea algus tagas avageimi võidu 15:12.

Mängutaktikat muutnud Sorge - Munitsõn panid kahes järgmises geimis aga oma paremuse maksma ning võitsid mõlemad kindlalt 15:9.

Naispaarismängu finaalis läks samuti vaja kolme geimi. Piret Hamer - Kati Tolmoff ("Triiton") pidid seekord tunnistama Tallinna esipaari Kairi Saksa - Kati Kraavingu paremust 13:15, 15:11; 12:15.

Segapaarismängus võitlesid võidu eest Peeter Randväli - Eve Jugandi ja Meelis Maiste - Kairi Saks. Lõpuks said oma tahtmise Randväli ja Jugandi 0:15; 15:9; 15:8.

Tasavägised mängud tõotavad pingelist ja huvitavat hooaega. Kolmas etapp toimub jällegi Tallinnas 28.10.-29.10.2000. Tartus saab näha head sulgpalli 21.oktoobril, mil toimub võistlus "Paarissuled".

ktanel@eau.ee

Külalisteraamat

See siin on koht, kuhu saate kerida selle zone'i reklaambanneri (et ei takistaks teksti lugemist).