3. - 10. juuni, 2001. a.
International Badminton Federation
World Badminton Online

10. juuni

Hendrawan - Sevilla 2001Meesüksikmängu finaalis alistas alles 14. paigutusega, juba "vanameheks" loetud 29 aastane Sydney olümpiamängude hõbemedaliomanik, indoneeslane Hendrawan (pildil) maailma esinumbri taanlase Peter Gade 61 minutiga 15/6, 17/16.
Poolfinaalis jäi Gade'le alla hiinlane Chen Hong 17/14, 15/2 ja Hendrawan'le tema kaasmaalane Taufik Hidayat 11/15, 15/5, 1/7 (mäng jäi pooleli Hidayat'i kubemevigastuse tõttu).

Naisüksikmängus kuulusid kõik neli esimest kohta hiinlannadele, finaalis alistas kolmanda asetusega Gong Ruina teise asetusega Zhou Mi 11/9, 11/4. Pronsmedalid teenisid Sydney olümpiakuld Gong Zhichao ja Zhang Ning.

Meespaarismängu kuld läks Indoneesiasse - finaalis alistasid Sydney olümpiavõitja Tony Gunawan ja tema uus partner Halim Haryanto Koreast pärit tiitlikaitsjad Kim Dong Moon'i ja Ha Tae Kwon'i 48 minutiga 15-0, 15-13.
Pronksmedalid kuulusid Malaisia paaridele Chew Choon Eng - Chan Chong Ming ning Lee Wan Wah - Choong Tan Fook.

Naispaarismängus ei jäänud palju puudu, et kõik esineliku 8 naist olnuks pärit Hiinast. Pingeliseimas veerandfinaalis võitsid Ra Kyung Min ja Lee Kyung Won Koreast neljanda Hiina paari alles peale 2 tunni ja 12 minutilist (!) heitlust 10/15, 17/15, 17/14. Gao Ling - Sevilla 2001Finaalis kohtusid omavahel ikkagi hiinlannad - Gao Ling ja Huang Sui alistasid oma koondisekaaslased Zhang Jiewen ja Wei Yili 15/11, 17/15. Lisaks korealannadele said pronksmedalid kaela ka Jiang Xuelian ja Chen Lin Hiinast.

Segapaarismängus sai oma teise kuldmedali individuaalturniirilt hiinlanna Gao Ling (pildil), koos Zhang Jun'ga võitsid nad dramaatilises finaalis 87 minutiga Korea paari Kim Dong Moon ja Ra Kyung Min 15/10, 12/15, 17/16. Viimased tulid kolmandas geimis välja 9/14 kaotusseisust ja suutsid minna juhtimagi 16/14, kuid matshpallidel oli rohkem õnne hiinlastel. Eurooplaste lootused kustusid poolfinaalides, kus vastavalt Korea ja Hiina paarile jäid alla esimest ja teist paigutust omanud Taani paarid Michael Sogaard - Rikke Olsen ja Jens Eriksen - Mette Schjoldager.

6. juuni

Sarnaselt naisüksikmängule jäi 33.-64. kohta jagama ka eesti naispaar
Kati Tolmoff - Piret Hamer.

Teistel läheb aga MM edasi. Ja järjest põnevamaks läheb, näiteks täna selgitatakse 16 sisse pääsejad meesüksikmängus.
Jälgi mängude kulgu reaalajas ja tutvu tabelitega aadressil

5. juuni

Kati Tolmoff kaotas naisüksikmängu põhiturniiril ameeriklannale Cindy Chi'le 11/5, 11/3 ja jäi maailmameistrivõistlustel jagama 33.-64. kohta.

Homme hommikul on eestlastel viimane võimalus jõuda MM-l 32 parema hulka, kui naispaarismängu põhiturniiri esimeses ringis kohtuvad
Kati Tolmoff ja Piret Hamer Sloveenia paariga Maja Tvrdy - Maja Pohar.

4. juuni

Kati Tolmoff - Piret Hamer alistasid
naispaarismängu kvalifikatsiooniturniiri  viimases mängus
Leedu paari Ugne Urbonaite - Erika Milikauskaite 13/15, 15/11, 15/4 ja
jätkavad kolmapäeva hommikul heitlust maailma 64 tugevaima naispaari konkurentsis põhiturniiril.
Vastasteks orienteeruvalt kell 9.00 algavas mängus on kas Sloveenia või Valgevene naispaar.

Kati Tolmoff alistas naisüksikmängu kvalifikatsiooniturniiri 4. ringis
(ehk siis mängus põhiturniirile maailma 64 sekka pääsu eest)
valgevenelanna Vlada Tcherniavskaia 11/5, 11/6 ja
jätkab homme (5. juunil) heitlust esimese 32 sekka jõudmise nimel.
Vastaseks orienteeruvalt kell 16.20 algavas mängus on samuti kvalifikatsiooniturniirilt edasi pääsenud USA või Kanada mängija.

Naisüksikmängu kvalifikatsiooniturniiri 3. ringis võitis Kati Tolmoff indialanna Gutta P. Jwala 11/3, 5/11, 11/7,
Kai-Riin Saluste aga kaotas soomlannale Nina Sarnestole 11/8, 11/3.

Heiki Sorge kaotas meesüksikmängu kvalifikatsiooniturniiri 3. ringis võistkondlikul MM-l 7. koha saanud Tai koondise eest üksikmänge mänginud maailma edetabelis 83. kohal asuvale Boonsak Polsanatha'le 5/15, 11/15.

Segapaarismängu kvalifikatsiooniturniiri 3. ringis kaotasid Maiste - Saluste Valgevene paarile Andrei Konakh - Nadezhda Kostioutchik 2/15, 2/15 ja
Küüts - Tolmoff Bulgaaria paarile Georgi Petrov - Neli Boteva 7/15, 11/15.

Tänased eestlaste mängud, orienteeruvad ajad ja esialgu kirjas olnud väljakud.

Heiki Sorge: kell 10.50, väljak nr 4   :(
Kati Tolmoff: kell 11.30, väljak nr 7  :)
Kai-Riin Saluste: kell 12.00, väljak nr 3  :(
Kati Tolmoff: kell 18.30, väljak nr 4  :))
Piret Hamer - Kati Tolmoff: kell 19.15, väljak nr. 8  :))

3. juuni

Kõik Eesti mängijad alustasid kvalifikatsiooniturniiril, kust lisaks BNS-i ja Sportneti pakutud segapaaridele pääsesid edasi ka Heiki Sorge, Kati Tolmoff ja Kai-Riin Saluste üksikmängudes ning naispaar Tolmoff - Hamer.

Meesüksikmängus sai Heiki Sorge esimeses ringis loobumisvõidu ja alistas teises Sri Lanka mängija Edirisinghe Thushara 32 minutiga 15/13, 15/6.
Indrek Küüts kaotas USA esindajale Bob Malaythong'ile 6:15, 10:15 ja Meelis Maiste peale enam kui tunniajalist rasket heitlust tsehhile Petr Martinec'ile 10/15, 15/10, 9/15.

Naisüksikmängus sai Kati Tolmoff esimeses ringis loobumisvõidu Slovakkia mängijalt ja alistas teises 10 minutiga brasiilanna Carina Ozaki 11/0, 11/0.
Kai-Riin Saluste võitis kreeklanna Chrisa Georgali 11/4, 11/7.
Piret Hamer kaotas maailma edetabelis 157. kohal olevale Saksa mängijale Juliane Schenkile 4/11, 4/11.

Meeste paarismängus jäid Küüts - Maiste alla Brasiilia paarile Ricardo Trvbelin - Guilherme Pardo 10/15, 4/15.

Naispaarismängus pääsesid Hamer - Tolmoff mänguta teise ringi (väljakule ei tulnud Nigeeria paar).

Segapaarismängu valikturniiri avaringis alistasid Indrek Küüts - Kati Tolmoff Leedu paari Saulius Butkus - Jurate Preveliene 15/0, 15/8 ning Meelis Maiste - Kai-Riin Saluste LAV-i paari Michael Adams - Lina Fourie' 15/9, 15/12.

ktanel@eau.ee

Külalisteraamat

See siin on koht, kuhu saate kerida selle zone'i reklaambanneri (et ei takistaks teksti lugemist).