Avaleht
Elulugu
Partiid
Lingid
Kirjandus
Karjäär
Külalisteraamat
Muudatused
|
|
| Keres, Paul- Eliskases,E Mar del Plata
1-0
seis 19.... Lc7-c8 järel |
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 21.01.57
Valge Keres Paul
Must Mikenas V
Tulemus 1/2-1/2
ECO D56/08
1.d4 Rf6 2.c4 e6 3.Rc3 d5 4.Og5 Oe7
5.e3 O-O 6.Rf3 h6 7.Oh4 Re4 8.Oxe7 Lxe7
9.Vc1 c6 10.Od3 Rxc3 11.Vxc3 dxc4 12.Vxc4 Rd7
13.Ob1 e5 14.Lc2 f5 15.O-O e4 16.Rd2 Rb6
17.Vc5 Oe6 18.a4 Od5 19.a5 Rd7 20.Vc3 Lb4
21.Va3 Vac8 22.Oa2 Rf6 23.Rc4 a6 24.Re5 Ld6
25.Oxd5+ Rxd5 26.Vb3 Vc7 27.f3 f4 28.Rc4 Rxe3
29.Rxd6 Rxc2 30.fxe4 Rxd4 31.Vxb7 Vxb7 32.Rxb7 Vb8
33.Rc5 Vxb2 34.Vd1 Vb5 35.Rxa6 Vxa5 36.Vxd4 Vxa6
37.Kf2 Kf7 38.Vd6 1/2-1/2
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 22.01.57
Valge Spassky B
Must Keres Paul
Tulemus 1-0
ECO E31/02
1.d4 Rf6 2.c4 e6 3.Rc3 Ob4 4.Og5 h6
5.Oh4 c5 6.d5 d6 7.e3 e5 8.Lc2 Rbd7
9.Re2 Rf8 10.a3 Oxc3+ 11.Rxc3 Rg6 12.Og3 Rh5
13.Od3 Re7 14.f4 exf4 15.exf4 f5 16.O-O Rxg3
17.hxg3 O-O 18.Vae1 Od7 19.Ve2 Kh8 20.Vfe1 Rg8
21.Rd1 Lf6 22.Lc3 a6 23.Lxf6 Rxf6 24.Re3 Rg8
25.b4 Vac8 26.Vb1 b5 27.cxb5 axb5 28.bxc5 Vxc5
29.Veb2 Ve8 30.Oxf5 Vxe3 31.Oxd7 Vxg3 32.Vxb5 Vc2
33.Oh3 Vxa3 34.Vb8 Vxh3 35.gxh3 Vd2 36.Vd8 Kh7
37.Vxd6 Re7 38.Vd7 Rf5 39.Vb6 Re3 40.Vbb7 Rf5
41.Vb6 Re3 42.d6 Rf5 43.Kf1 Rd4 44.Va7 Re6
45.f5 Rc5 46.f6 1-0
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 23.01.57
Valge Keres Paul
Must Hasin A
Tulemus 1/2-1/2
ECO B43/06
1.e4 c5 2.Rf3 e6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 a6
5.Rc3 Lc7 6.Oe2 Ob4 7.O-O Rf6 8.Ld3 Rc6
9.a3 Oxc3 10.bxc3 O-O 11.f4 d5 12.e5 Re4
13.Of3 Rc5 14.Le2 Ra4 15.Od2 Od7 16.Rb3 Re7
17.Lf2 Vac8 18.Vfe1 Rxc3 19.Ve3 Re4 20.Oxe4 dxe4
21.Rd4 Oc6 22.Ob4 Vfe8 23.Od6 Lb6 24.Vb3 La7
25.c4 Rf5 26.Rxc6 Lxf2+ 27.Kxf2 Vxc6 28.c5 e3
29.Ke1 Rd4 30.Vb2 Vd8 31.Vd1 Rb5 32.Vb3 Rxd6
33.cxd6 Vc2 34.Vxb7 Vxg2 35.Vd3 Vxh2 36.Vdb3 Vc2
37.Ve7 Vd2 38.Vbb7 g5 39.Vxf7 gxf4 40.Vg7+ Kh8
41.Vxh7+ Kg8 42.Vbg7+ Kf8 43.Vg4 f3 44.Vh8+ Kf7
45.Vh7+ Kf8 46.Vh8+ Kf7 47.Vf4+ Kg7 48.Vxd8 Ve2+
49.Kf1 Vf2+ 50.Ke1 Ve2+ 51.Kd1 Vd2+ 52.Kc1 f2
53.Vd7+ Kg8 54.Vdf7 e2 55.Kxd2 e1L+ 56.Kd3 Ld1+
57.Ke3 f1L 58.Vxf1 Lb3+ 1/2-1/2
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 25.01.57
Valge Furman S
Must Keres Paul
Tulemus 0-1
ECO D28/06
1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.Rf3 Rf6 4.e3 c5
5.Oxc4 e6 6.O-O a6 7.Le2 b5 8.Od3 cxd4
9.exd4 Ob7 10.a4 bxa4 11.Og5 Oe7 12.Rc3 O-O
13.Rxa4 Rc6 14.Vfd1 Rb4 15.Ob1 Rd7 16.Of4 Rd5
17.Og3 g6 18.Rc3 Lb6 19.Re4 R5f6 20.Rc3 Rd5
21.Re4 R5f6 22.Rc3 Vfc8 23.Oa2 Ob4 24.Ld3 a5
25.Vab1 a4 26.Re5 La6 27.Rxd7 Rxd7 28.Rb5 Rf6
29.f3 Od5 30.Oxd5 Rxd5 31.Vbc1 Vxc1 32.Vxc1 Vc8
33.Vc4 Kg7 34.Lc2 Vxc4 35.Lxc4 Oe7 36.h3 Of6
37.Oe5 Lb6 38.Kh2 Oxe5+ 39.dxe5 Lf2 40.Lc1 Re3
41.Lg1 Lxb2 42.Lxe3 Lxb5 43.Lc3 h5 44.Kg3 Lb3
45.Lc5 a3 46.Le7 Le3 47.Lf6+ Kg8 48.Ld8+ Kh7
49.La5 Lb3 50.Lc7 Kg7 51.Le7 Lc3 52.Lf6+ Kg8
53.Kh4 a2 54.Lg5 Lc8 0-1
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 26.01.57
Valge Keres Paul
Must Boleslavsky I
Tulemus 1-0
ECO B65/01
1.e4 c5 2.Rf3 Rc6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 Rf6
5.Rc3 d6 6.Og5 e6 7.Ld2 Oe7 8.O-O-O Rxd4
9.Lxd4 O-O 10.f4 h6 11.Oh4 La5 12.e5 dxe5
13.Lxe5 Lxe5 14.fxe5 Rd5 15.Oxe7 Rxe7 16.Ob5 Vb8
17.Vhe1 b6 18.g3 Vb7 19.Re4 Vc7 20.Rd6 Vc5
21.b4 Vc7 22.Kb2 Od7 23.Kb3 Oxb5 24.Rxb5 Vb7
25.c4 Vfb8 26.Vd6 a6 27.Rd4 Vc8 28.Vd1 Kf8
29.a4 Vbc7 30.Rb5 1-0
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 29.01.57
Valge Petrosjan
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO A26/11
1.c4 e5 2.Rc3 Rf6 3.Rf3 Rc6 4.g3 g6
5.Og2 Og7 6.O-O O-O 7.d3 d6 8.Vb1 a5
9.a3 Ve8 10.Rd2 Og4 11.h3 Oe6 12.Kh2 h6
13.b4 axb4 14.axb4 d5 15.b5 Re7 16.cxd5 Rfxd5
17.Ob2 Rxc3 18.Oxc3 Od5 19.Rc4 Oxg2 20.Kxg2 1/2-1/2
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 30.01.57
Valge Keres Paul
Must Stoliar,E
Tulemus 1/2-1/2
ECO B45/11
1.e4 c5 2.Rf3 Rc6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 Rf6
5.Rc3 e6 6.Rdb5 Ob4 7.a3 Oxc3+ 8.Rxc3 d5
9.exd5 exd5 10.Od3 O-O 11.O-O Og4 12.f3 Oh5
13.Og5 Re7 14.Kh1 Ld6 15.Ve1 a6 16.Ld2 Vfe8
17.Vad1 Vad8 18.Of4 Lc6 19.Oe5 Og6 20.Lf2 Rd7
21.Og3 Rc5 22.Oxg6 hxg6 23.Re2 1/2-1/2
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 31.01.57
Valge Klaman K
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO A57/06
1.d4 Rf6 2.Rf3 c5 3.d5 b5 4.c4 Ob7
5.g3 g6 6.Og2 Og7 7.O-O O-O 8.Ve1 d6
9.e4 bxc4 10.Rfd2 Rbd7 11.Rxc4 Vb8 12.Od2 Rb6
13.Ra5 Oa8 14.Ra3 Rfd7 15.Vb1 e6 16.Rb5 Rc8
17.La4 Re5 18.Rc4 exd5 19.exd5 Rxc4 20.Lxc4 Rb6
21.Ld3 Rxd5 22.Oxd5 Oxd5 23.Lxd5 Vxb5 24.Og5 Of6
25.Oh6 Ve8 26.Lxd6 Od4 27.Lxd8 Vxd8 28.b3 Vb7 1/2-1/2
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 02.02.57
Valge Keres Paul
Must Taimanov M
Tulemus 1/2-1/2
ECO B43/09
1.e4 c5 2.Rf3 e6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 a6
5.Rc3 Lc7 6.Od3 Rc6 7.Rde2 Rf6 8.O-O Oe7
9.f4 d6 10.Kh1 O-O 11.Le1 b5 12.a4 b4
13.Rd1 Ob7 14.b3 d5 15.e5 Re4 16.Ob2 f5
17.exf6 Oxf6 18.Oxe4 dxe4 19.Oxf6 Vxf6 20.Re3 a5
21.Vd1 Vaf8 22.c4 bxc3 23.Lxc3 Oa6 24.Vd2 Oxe2
25.Vxe2 Vxf4 26.Vc1 Lf7 27.g3 Vf2 28.Vxf2 Lxf2
29.Vf1 Le2 30.Vxf8+ Kxf8 31.h4 Re7 32.Rg2 Lf3
33.Lxa5 Rf5 34.Ld8+ Kf7 35.Ld7+ Kf6 36.Ld8+ Kf7
37.Ld7+ Kf6 38.Ld8+ 1/2-1/2
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 03.02.57
Valge Keres Paul
Must Aronin L
Tulemus 1/2-1/2
ECO B99/01
1.e4 c5 2.Rf3 d6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 Rf6
5.Rc3 a6 6.Og5 e6 7.f4 Oe7 8.Lf3 Lc7
9.O-O-O Rbd7 10.Lg3 Rc5 11.Ve1 h6 12.Oh4 O-O
13.e5 dxe5 14.fxe5 Re8 15.Oxe7 Lxe7 16.Re4 f5
17.exf6 Rxf6 18.Rxc5 Lxc5 19.c3 Ld5 20.Kb1 Re4
21.Le3 Rf2 22.Vg1 Rg4 23.Le4 Lxe4+ 24.Vxe4 e5
25.Oc4+ Kh7 26.Re6 Vf6 27.Vxg4 Oxe6 28.Oxe6 Vxe6
29.Vf1 Vg6 30.Vxg6 Kxg6 31.Kc2 Vd8 32.Vf2 Vd6
33.Vd2 Vf6 34.Kd3 Kf5 35.Ke2 Ke4 36.Vd7 Vg6
37.g3 b5 38.Vd3 h5 39.Ve3+ Kf5 40.Vf3+ Ke4
41.Ve3+ 1/2-1/2
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 06.02.57
Valge Gurgenidze B
Must Keres Paul
Tulemus 0-1
ECO E13/08
1.d4 Rf6 2.c4 e6 3.Rf3 b6 4.Rc3 Ob7
5.Og5 h6 6.Oh4 Ob4 7.e3 c5 8.Oe2 cxd4
9.exd4 Rc6 10.O-O Vc8 11.Vc1 Re7 12.Oxf6 gxf6
13.a3 Od6 14.d5 Rg6 15.Ve1 f5 16.Of1 O-O
17.Ld4 Ve8 18.Vcd1 Of8 19.Le3 Lf6 20.dxe6 dxe6
21.Vd7 Ve7 22.Vxe7 Lxe7 23.Re5 Rxe5 24.Lxe5 Lg5
25.Le2 Og7 26.Rb5 Vd8 27.Vd1 f4 28.Vxd8+ Lxd8
29.Rxa7 f3 30.gxf3 Oxb2 31.Rb5 Lg5+ 32.Og2 Lc1+
33.Lf1 Lf4 34.Ld3 Oc6 35.Ld8+ Kg7 36.Ld3 Of6
37.h3 h5 38.Rc3 Lc1+ 0-1
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 07.02.57
Valge Keres Paul
Must Tarassov V
Tulemus 1-0
ECO B92/11
1.e4 c5 2.Rf3 d6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 Rf6
5.Rc3 a6 6.Oe2 e5 7.Rb3 Oe7 8.O-O O-O
9.Oe3 Rbd7 10.a4 b6 11.f3 Ob7 12.Ld2 Lc7
13.Vfd1 Vfc8 14.Vac1 Oc6 15.Of1 Vd8 16.Lf2 Lb7
17.Oc4 Vdc8 18.Od3 Vd8 19.Ld2 h6 20.Le2 Rf8
21.Oc4 Re6 22.Lf2 Vab8 23.Vd2 d5 24.exd5 Rxd5
25.Oxd5 Oxd5 26.Rxd5 Vxd5 27.Vxd5 Lxd5 28.Oxb6 e4
29.fxe4 Lxe4 30.a5 Le5 31.Lg3 Od6 32.Lxe5 Oxe5
33.Vb1 Kf8 34.c3 Ke7 35.Rd2 Od6 36.b4 Of4
37.Rf3 Vc8 38.Vb3 Kd7 39.g3 Od6 40.Rd2 f5
41.c4 Oe7 42.Kf2 Og5 43.Oe3 Od8 44.Vd3+ 1-0
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 08.02.57
Valge Kholmov,R
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO D28/01
1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.Rf3 Rf6 4.e3 e6
5.Oxc4 c5 6.O-O a6 7.Le2 Rbd7 8.Vd1 b5
9.Od3 Ob7 10.dxc5 Oxc5 11.a4 bxa4 12.Vxa4 Lb6
13.Rbd2 Lc6 14.b3 Re5 15.Oe4 Rxe4 16.Rxe4 Rxf3+
17.gxf3 Oe7 18.Oa3 Oxa3 19.Vxa3 O-O 20.Kg2 Lb6
21.Vd6 Lc7 22.Vd4 f5 23.Rg3 Vac8 24.Vaa4 Le5
25.Vac4 a5 26.Vxc8 Vxc8 27.Ld2 h6 28.Va4 Vc5
29.b4 Vd5 30.Lc2 axb4 31.Vxb4 Vc5 32.Lb2 Lxb2
33.Vxb2 Vc7 34.Re2 e5 35.Kg3 g5 36.h3 Vg7
37.Vb5 Oa6 38.Vb8+ Kh7 39.Rc3 1/2-1/2
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 10.02.57
Valge Keres Paul
Must Tolush A
Tulemus 1-0
ECO B97/05
1.e4 c5 2.Rf3 d6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 Rf6
5.Rc3 a6 6.Og5 e6 7.f4 Lb6 8.Ld2 Lxb2
9.Vb1 La3 10.e5 dxe5 11.fxe5 Rfd7 12.Oc4 Oe7
13.Vb3 Oxg5 14.Lxg5 Le7 15.Lxg7 Lf8 16.Lg5 Vg8
17.Lf4 Rc5 18.O-O Lg7 19.Vf2 Rbd7 20.Rd5 Rxb3
21.Rc7+ Ke7 22.Oxb3 Lxe5 23.Lxf7+ Kd6 24.Rdxe6 Rf6
25.Vxf6 Le1+ 26.Vf1 Le3+ 27.Kh1 Oxe6 28.Rxe6 Vac8
29.Lxb7 1-0
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 11.02.57
Valge Aronson L
Must Keres Paul
Tulemus 0-1
ECO C77/05
1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.Ob5 a6 4.Oa4 Rf6
5.Oxc6 bxc6 6.Rc3 d6 7.d4 exd4 8.Rxd4 c5
9.Rde2 Ob7 10.O-O g6 11.Of4 Le7 12.f3 Og7
13.Ld2 O-O 14.Oh6 Vfe8 15.Oxg7 Kxg7 16.Vad1 Oc6
17.Vfe1 Le5 18.Lf4 Rd7 19.b3 a5 20.Lxe5+ Vxe5
21.Rf4 Rb6 22.Rd3 Vee8 23.e5 c4 24.bxc4 Rxc4
25.exd6 cxd6 26.Vxe8 Vxe8 27.Kf2 g5 28.Re2 Vb8
29.Rd4 Od7 30.Ve1 Kf6 31.h3 h6 32.f4 Rb2
33.fxg5+ hxg5 34.Rxb2 Vxb2 35.a3 Oe6 36.Ve3 Od5
37.Ve2 Vb1 38.Ve3 Vc1 39.Ve2 Vd1 40.Rf3 Kf5
41.Ve3 Kf4 42.g3+ Kf5 43.c3 Kf6 44.Rd4 Oc4
45.Rc6 a4 46.Ra5 Oe6 47.h4 g4 48.Ve1 Vd5
49.Rb7 Ke7 50.Ve4 Vf5+ 51.Vf4 Vxf4+ 52.gxf4 Od5
53.Ra5 f5 54.c4 Oe4 55.c5 dxc5 56.Rc4 Od5
57.Re3 Oe6 58.Rd1 Of7 59.Rc3 Oe8 60.Ke3 Kd6
61.Re2 Kd5 62.Rg3 Kc4 63.Rxf5 Kb3 64.Kd2 Kxa3
65.Kc3 Ka2 66.Re3 g3 67.f5 Kb1 0-1
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 14.02.57
Valge Keres Paul
Must Tal M
Tulemus 0-1
ECO D30/12
1.d4 Rf6 2.c4 e6 3.Rf3 c5 4.e3 d5
5.a3 cxd4 6.exd4 Oe7 7.Rc3 O-O 8.Of4 Rc6
9.Vc1 Re4 10.Od3 Rxc3 11.Vxc3 dxc4 12.Vxc4 La5+
13.Od2 Ld5 14.Lc2 f5 15.O-O Od7 16.Vd1 Vac8
17.Oe3 Ra5 18.Vxc8 Vxc8 19.Le2 Od6 20.Re5 Oa4
21.Ve1 Oxe5 22.dxe5 Vd8 23.b4 Oc6 24.f3 Lxd3
25.Lxd3 Vxd3 26.bxa5 Vxa3 27.Oxa7 Vxa5 28.Od4 Va2
29.Vb1 Vd2 30.Oc3 Vc2 31.Od4 Kf7 32.h4 Kg6
33.Vb4 h6 34.Vb2 Vxb2 35.Oxb2 Kh5 36.Oa3 Kxh4
37.Of8 Kg3 38.Oxg7 h5 39.Oh6 Oxf3 40.gxf3 Kxf3
41.Kf1 b5 42.Od2 h4 43.Ob4 h3 44.Kg1 Ke2 0-1
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 15.02.57
Valge Bronstein D
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO A07/02
1.Rf3 d5 2.g3 g6 3.Og2 Og7 4.d3 e5
5.O-O Re7 6.e4 Rbc6 7.Rbd2 O-O 8.exd5 Rxd5
9.Rc4 h6 10.Ve1 Ve8 11.Od2 Rb6 12.Ra5 Rxa5
13.Oxa5 c6 14.Oc3 Lc7 15.a4 Of5 16.Rh4 Oe6
17.Rf3 Od5 18.a5 Rd7 19.Rd2 Oxg2 20.Kxg2 Rf6
21.Rc4 Rd5 22.Od2 Ve6 23.Lc1 Kh7 24.Oe3 e4
25.Oc5 f5 26.Ld2 a6 27.dxe4 fxe4 28.Vad1 Of8
29.Od4 Og7 30.Oc5 Of8 31.Od4 Og7 1/2-1/2
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 16.02.57
Valge Keres Paul
Must Bannik A
Tulemus 1-0
ECO C06/04
1.e4 e6 2.d4 d5 3.Rd2 Rf6 4.Od3 c5
5.e5 Rfd7 6.c3 Rc6 7.Re2 Lb6 8.Rf3 cxd4
9.cxd4 f6 10.exf6 Rxf6 11.O-O Od6 12.Rf4 O-O
13.Ve1 Od7 14.Rxe6 Vfe8 15.Of5 Ve7 16.Og5 Vae8
17.Rxg7 Vxg7 18.Oxd7 Vxe1+ 19.Lxe1 Rxd7 20.Le6+ Vf7
21.Lxd6 Rxd4 22.Lxd5 Rxf3+ 23.gxf3 Lxb2 24.Ve1 Rf8
25.h4 Lc2 26.Ve7 Lg6 27.Kh2 b5 28.Vxa7 Le6
29.Ld4 Vxa7 30.Lxa7 Lf7 31.La8 Kg7 32.Oe3 Lc7+
33.Kg2 Re6 34.Ld5 Lc4 35.Lxc4 bxc4 36.h5 Kf6
37.Kf1 Ke5 38.Ke2 Kd5 39.Kd2 Rg7 40.h6 Rf5
41.Kc3 Rh4 42.a4 Rxf3 43.a5 Re5 1-0
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 18.02.57
Valge Korchnoi V
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO A23/13
1.c4 e5 2.Rc3 Rf6 3.g3 c6 4.Rf3 e4
5.Rd4 d5 6.cxd5 cxd5 7.d3 Oc5 8.Rb3 Ob4
9.Og2 O-O 10.O-O Of5 11.dxe4 dxe4 12.Og5 Oxc3
13.bxc3 Rbd7 14.Rd4 Og6 15.Lb3 Lb6 16.Vfd1 h6
17.Of4 Vfd8 18.Oh3 Oh5 19.c4 Og4 20.Og2 Rc5
21.Lxb6 axb6 22.h3 Re6 23.hxg4 Vxd4 24.Vxd4 Rxd4
25.Oe5 Rxe2+ 26.Kf1 Rxg4 27.Ob2 Rxg3+ 28.fxg3 Re3+
29.Kf2 Rxg2 30.Kxg2 Va4 31.Kf2 Vxc4 32.Ke3 b5
33.Od4 f5 34.Vb1 b4 35.Vb2 b5 36.Oe5 Kf7
37.Vf2 Kg6 38.Vd2 Kf7 39.Vd5 Vc2 40.Od4 Vxa2
41.Vxf5+ Kg6 42.Ve5 Va3+ 43.Kf4 Vf3+ 44.Kg4 h5
45.Kh3 b3 46.Vxe4 Vd3 47.Of2 Kf5 48.Vb4 g5
49.Vxb5+ Kf6 50.Vb4 h4 51.Kg4 Ke5 52.gxh4 gxh4
53.Kxh4 Vf3 54.Og3+ Kd5 55.Kg4 Vc3 56.Of4 Kc5
57.Vb8 Kc4 58.Oe5 Ve3 59.Kf4 Vxe5 1/2-1/2
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 19.02.57
Valge Keres Paul
Must Nežmetdinov,R.
Tulemus 1/2-1/2
ECO C63/08
1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.Ob5 f5 4.Rc3 Rd4
5.Oc4 d6 6.d3 Rf6 7.O-O Rxf3+ 8.Lxf3 f4
9.d4 c6 10.Ld3 g5 11.a4 Lb6 12.Vd1 Lxd4
13.Lxd4 exd4 14.Vxd4 Rg4 15.Oe2 Ke7 16.a5 Og7
17.Vd1 Oe6 18.Ra2 h5 19.Rb4 Re5 20.Rd3 Rxd3
21.Oxd3 Oe5 22.Va4 b5 23.axb6 axb6 24.Vxa8 Vxa8
25.f3 b5 26.c3 Ob3 27.Ve1 Oc4 28.Oxc4 bxc4
29.g3 Va1 30.Kf2 Va2 31.Ve2 Kf6 32.Vc2 Va1
33.Kg2 h4 34.gxh4 gxh4 35.Kh3 Kg5 36.Vg2+ Kh5
37.Vg1 Vb1 38.Vd1 Og7 39.Vg1 Oh6 40.Kg2 Og5
41.Vd1 Oe7 42.Kf2 Od8 43.Ke2 Ob6 44.h3 Oa7
45.Oxf4 Vxb2+ 46.Vd2 Vxd2+ 47.Kxd2 d5 48.Od6 Ob6
49.Ke2 Oa5 50.Oe5 Ob6 51.Of6 Oc5 52.Od8 Od6
53.Ke3 Oe5 54.Oa5 Kg5 55.Od8+ Kh5 56.Oa5 Kg5
57.Ob4 Of4+ 58.Kd4 Og3 59.exd5 cxd5 60.Kxd5 Kf4
61.Kxc4 Kxf3 1/2-1/2
Koht Moskva 24-d meistrivõistlused 21.02.57
Valge Antošin V
Must Keres Paul
Tulemus 0-1
ECO E43/14
1.d4 Rf6 2.c4 e6 3.Rc3 Ob4 4.e3 O-O
5.Od3 c5 6.Rf3 b6 7.O-O Ob7 8.Ra4 cxd4
9.exd4 Re4 10.c5 bxc5 11.a3 Oa5 12.Rxc5 Rxc5
13.dxc5 Oc7 14.Og5 Le8 15.Rd4 Rc6 16.Of6 Od8
17.Lh5 g6 18.Lh4 d6 19.Vfc1 Rxd4 20.Lxd4 Lc6
21.Of1 dxc5 22.Lf4 Oxf6 23.Lxf6 Vad8 24.Vc2 Vd5
25.Vac1 Ld6 26.Lf3 Vd8 27.Le3 Ve5 28.Lg3 Ld4 0-1
Koht Mar del Plata 15.03.57
Valge Casas.E.E
Must Keres Paul
Tulemus 0-1
ECO E48/03
1.d4 Rf6 2.c4 e6 3.Rc3 Ob4 4.e3 c5
5.Od3 O-O 6.Re2 d5 7.O-O cxd4 8.exd4 dxc4
9.Oxc4 Rbd7 10.Ob3 Rb6 11.Rf4 Od7 12.Rd3 Oe7
13.Re5 Vc8 14.Og5 Oc6 15.Le2 Od5 16.Rxd5 Rfxd5
17.Od2 Ld6 18.Vac1 Of6 19.Vfd1 Vfd8 20.Le4 Vxc1
21.Vxc1 Re7 22.Oe3 Rbd5 23.Rg4 Rc6 24.Oc2 g6
25.Rxf6+ Rxf6 26.Lf3 Rd5 27.Ob3 Kg7 28.h4 h5
29.a3 Vd7 30.Vc5 Rce7 31.Oa4 Vc7 32.Vxc7 Lxc7
33.Od2 Lc4 34.Ob3 Lxd4 35.Oc3 Rxc3 36.Lxc3 Lxc3
37.bxc3 Kf6 38.Kf1 Rd5 39.c4 Rc3 40.Ke1 Ke5
41.Kd2 Kd4 0-1
Koht Mar del Plata 16.03.57
Valge Keres Paul
Must Eliskases E
Tulemus 1-0
ECO C19/08
1.e4 e6 2.d4 d5 3.Rc3 Ob4 4.e5 c5
5.a3 Oxc3+ 6.bxc3 Re7 7.Rf3 Rbc6 8.a4 Lc7
9.Ld2 b6 10.Od3 Od7 11.O-O c4 12.Oe2 Rf5
13.Oa3 h5 14.Vfe1 f6 15.Of1 O-O-O 16.g3 Kb7
17.Oh3 Vde8 18.Ve2 Ka8 19.Vae1 Lc8 20.Oxf5 exf5
21.Rh4 fxe5 22.dxe5 Oe6 23.Rg6 Vh6 24.Rf4 Ld7
25.Vd1 Vd8 26.Od6 Of7 27.h4 Vxd6 28.exd6 Lxd6
29.Le3 La3 30.Lf3 g6 31.Rxd5 Kb7 32.Ve7+ Rxe7
33.Rxe7 Ka6 34.Vxd8 Lxe7 35.Vd1 Le6 36.a5 Oe8
37.axb6 Oc6 38.Va1+ Kxb6 39.Lf4 Le4 40.Lb8+ Ob7
41.Ld6+ 1-0
Koht Mar del Plata 16.03.57
Valge Ader W
Must Keres Paul
Tulemus 0-1
ECO A56/03
1.d4 Rf6 2.c4 e6 3.Rf3 c5 4.e3 b6
5.Rc3 cxd4 6.exd4 Ob7 7.Od3 Ob4 8.O-O O-O
9.Og5 h6 10.Oh4 Oe7 11.Le2 Rc6 12.Vac1 Vc8
13.Vfd1 Ve8 14.Ob1 Rh5 15.Og3 Ra5 16.Re5 Rxg3
17.hxg3 d6 18.b4 dxe5 19.dxe5 Lc7 20.bxa5 Lxc4
21.Od3 Lb4 22.a6 Oxa6 23.Oxa6 Vxc3 24.Vxc3 Lxc3
25.Vd7 Oc5 26.Od3 g6 27.Kh2 Ve7 28.Vd8+ Kg7
29.Le4 Vc7 30.f4 Lc1 31.g4 Lg1+ 32.Kh3 Of2 0-1
Koht Mar del Plata 19.03.57
Valge Keres Paul
Must Najdorf,M
Tulemus 1/2-1/2
ECO B66/03
1.e4 c5 2.Rf3 Rc6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 Rf6
5.Rc3 d6 6.Og5 e6 7.Ld2 a6 8.O-O-O h6
9.Of4 Od7 10.Rxc6 Oxc6 11.f3 d5 12.Le1 Oe7
13.exd5 exd5 14.Od3 O-O 15.Lf2 Ve8 16.Oe3 Od6
17.Re2 Rd7 18.Rd4 Re5 19.Rf5 Oc7 20.Kb1 Od7
21.g4 Rxd3 22.Vxd3 Oxf5 23.gxf5 Oe5 24.f4 Of6
25.Vhd1 Le7 26.Ob6 Le4 27.Vxd5 Vac8 28.a3 Lc4 1/2-1/2
Koht Mar del Plata 20.03.57
Valge Sanguineti,R
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO A37/05
1.Rf3 c5 2.g3 Rc6 3.Og2 g6 4.c4 Og7
5.Rc3 d6 6.d3 a6 7.Od2 Vb8 8.a4 Od7
9.Vb1 Rh6 10.h4 Rf5 11.h5 Rfd4 12.Rxd4 cxd4
13.Rd5 e6 14.Rb4 g5 15.h6 Of6 16.Rxc6 bxc6
17.b4 O-O 18.e4 dxe3 19.Oxe3 Oc3+ 20.Od2 Oxd2+
21.Lxd2 f5 22.f4 gxf4 23.gxf4 e5 24.fxe5 dxe5
25.Vh5 Kh8 26.Lg5 Vg8 27.Lxd8 Vbxd8 28.Kf2 e4
29.Of1 exd3 30.Oxd3 Oe6 31.Of1 Vg4 32.b5 axb5
33.axb5 cxb5 34.cxb5 Vf4+ 35.Kg3 Vg4+ 36.Kf2 Vf4+ 1/2-1/2
Koht Mar del Plata 21.03.57
Valge Keres Paul
Must Beherensen J
Tulemus 1-0
ECO B99/07
1.e4 c5 2.Rf3 d6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 Rf6
5.Rc3 a6 6.Og5 e6 7.f4 Oe7 8.Lf3 Lc7
9.O-O-O Rbd7 10.Oe2 h6 11.Oh4 b5 12.a3 Ob7
13.Le3 Vc8 14.Kb1 O-O 15.Vhg1 Rc5 16.e5 dxe5
17.fxe5 Rd5 18.Rxd5 Oxd5 19.Oxe7 Lxe7 20.Rf5 exf5
21.Vxd5 Vfd8 22.Vgd1 Vxd5 23.Vxd5 Re4 24.Od3 Lh4
25.h3 Ve8 26.Ka2 Ve6 27.g4 Rf6 28.Vd4 fxg4
29.exf6 1-0
Koht Mar del Plata 24.03.57
Valge Lombardy W
Must Keres Paul
Tulemus 0-1
ECO E45/13
1.d4 Rf6 2.c4 e6 3.Rc3 Ob4 4.e3 b6
5.Re2 Oa6 6.a3 Oe7 7.Rf4 d5 8.cxd5 Oxf1
9.dxe6 Oa6+ 10.exf7+ Kxf7 11.e4 c5 12.Oe3 Rc6
13.Lb3+ c4 14.Ld1 Od6 15.e5 Rxe5 16.dxe5 Oxe5
17.Rfd5 Ve8 18.Rxf6 Lxf6 19.O-O Ob7 20.Lg4 Le6
21.Lxe6+ Vxe6 22.Vad1 Oc6 23.Od4 Oc7 24.f3 b5
25.Vfe1 Vxe1+ 26.Vxe1 a5 27.Re4 h6 28.Of2 Ve8
29.Od4 b4 30.axb4 axb4 31.Oc5 Oxe4 32.fxe4 Oe5
33.Vc1 c3 34.bxc3 Oxc3 35.Vf1+ Ke6 36.Vb1 Vb8
37.Kf2 b3 38.Ke2 b2 39.Kd3 Oe5 40.g3 Vd8+
41.Ke3 0-1
Koht Mar del Plata 25.03.57
Valge Keres Paul
Must Wexler F.J.B.
Tulemus 1-0
ECO B66/03
1.e4 c5 2.Re2 Rf6 3.Rbc3 Rc6 4.d4 cxd4
5.Rxd4 d6 6.Og5 e6 7.Ld2 a6 8.O-O-O h6
9.Of4 Od7 10.Rxc6 Oxc6 11.f3 d5 12.Le1 Oe7
13.exd5 exd5 14.Re2 O-O 15.Rd4 Od6 16.Ld2 Ve8
17.g4 Oxf4 18.Lxf4 La5 19.a3 Ve1 20.Od3 Vxh1
21.Vxh1 Ve8 22.Vd1 Rd7 23.h4 Re5 24.Of1 Od7
25.g5 hxg5 26.hxg5 Lc7 27.Kb1 Vc8 28.Ld2 Rg6
29.Od3 Rf4 30.Vh1 g6 31.Le1 Ve8 32.Lh4 Rh5
33.Re2 Of5 34.Oxf5 Vxe2 35.Od3 Ve3 36.Lg4 Kg7
37.Ld4+ Le5 38.Lb6 Lxg5 39.Lxb7 Lg2 40.Vc1 Lxf3
41.Vf1 Lg2 1-0
Koht Mar del Plata 26.03.57
Valge Kotov A
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO E59/01
1.d4 Rf6 2.c4 e6 3.Rc3 Ob4 4.e3 c5
5.Od3 d5 6.Rf3 O-O 7.O-O Rc6 8.a3 Oxc3
9.bxc3 dxc4 10.Oxc4 Lc7 11.Od3 e5 12.Lc2 Ve8
13.e4 c4 14.Oxc4 exd4 15.cxd4 Ra5 16.Od3 Lxc2
17.Oxc2 Rxe4 1/2-1/2
Koht Mar del Plata 28.03.57
Valge Keres Paul
Must Esposito A
Tulemus 1-0
ECO C06/04
1.e4 e6 2.d4 d5 3.Rd2 Rf6 4.Od3 c5
5.e5 Rfd7 6.c3 Rc6 7.Re2 Lb6 8.Rf3 cxd4
9.cxd4 f6 10.exf6 Rxf6 11.O-O Od6 12.Rf4 O-O
13.Ve1 Re4 14.g3 Oxf4 15.Oxf4 e5 16.Rxe5 Of5
17.Rxc6 Lxc6 18.f3 Rd6 19.Vc1 Lb6 20.Oxd6 Lxd6
21.Ve5 Oxd3 22.Lxd3 Vac8 23.Vxc8 Vxc8 24.Lb3 Lc6
25.Vxd5 Lc1+ 26.Kg2 Lc2+ 27.Kh3 Lxb3 28.axb3 b6
29.Vd7 Vc2 30.Vxa7 Vxb2 31.Kg4 Vxb3 32.Kf4 b5
33.d5 Kf8 34.Vb7 b4 35.Ke5 Ve3+ 36.Kd4 Vxf3
37.d6 Vf2 38.Ke3 Vf6 39.Vb8+ 1-0
Koht Mar del Plata 28.03.57
Valge Rossetto,H.D.
Must Keres Paul
Tulemus 0-1
ECO C46/04
1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.Rc3 g6 4.d4 exd4
5.Rxd4 Og7 6.Oe3 Rf6 7.Oe2 O-O 8.Ld2 Ve8
9.f3 d5 10.Rxc6 bxc6 11.exd5 Rxd5 12.Rxd5 cxd5
13.c3 c5 14.O-O d4 15.Of2 La5 16.Vfc1 Of5
17.Oc4 Vad8 18.Lg5 dxc3 19.bxc3 Oxc3 20.Vxc3 Lxc3
21.Vc1 Lb2 22.Oe1 h6 0-1
Koht Mar del Plata 30.03.57
Valge Keres Paul
Must Cuellar Gacharna M
Tulemus 1-0
ECO B66/03
1.e4 c5 2.Rf3 Rc6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 Rf6
5.Rc3 d6 6.Og5 e6 7.Ld2 a6 8.O-O-O h6
9.Of4 Od7 10.Rxc6 Oxc6 11.f3 d5 12.Le1 Oe7
13.exd5 exd5 14.Re2 O-O 15.Rd4 Od6 16.Ld2 Oxf4
17.Lxf4 Rh5 18.Ld2 Lg5 19.g3 Lxd2+ 20.Kxd2 Od7
21.Od3 Vfe8 22.Vhe1 Kf8 23.Kc3 Vec8+ 24.Kb3 Rf6
25.h4 Rg8 26.Ve5 Vc5 27.Vde1 Vac8 28.c3 Va5
29.a3 Vac5 30.g4 a5 31.g5 hxg5 32.hxg5 g6
33.f4 Ve8 34.Vxe8+ Oxe8 35.Oxg6 a4 36.Kc2 Re7
37.Od3 Rc6 38.Kd2 Ra5 39.f5 Rc4+ 40.Kc1 Od7
41.f6 Vc8 42.Vh1 1-0
Koht Mar del Plata 02.04.57
Valge Panno O
Must Keres Paul
Tulemus 0-1
ECO A23/13
1.c4 Rf6 2.Rc3 e5 3.g3 c6 4.Rf3 e4
5.Rd4 d5 6.cxd5 cxd5 7.Og2 Rc6 8.Rxc6 bxc6
9.d3 exd3 10.Lxd3 Oe7 11.O-O O-O 12.Oe3 Ve8
13.Vfd1 Oe6 14.Vac1 Rg4 15.Od2 Lb6 16.Oe1 Lxb2
17.e4 Re5 18.Ld4 Of6 19.La4 Og4 20.Vb1 Oxd1
21.Lxd1 La3 22.exd5 Vad8 23.Lc2 Lc5 24.Lb3 cxd5
25.Rxd5 Rg4 26.Rxf6+ Rxf6 27.Ob4 Lf5 28.Vc1 Ve2
29.Of3 Vee8 30.Vc5 Ve5 31.Vxe5 Lxe5 32.Kg2 h5
33.Oc3 Lf5 34.Lc4 h4 35.gxh4 Vd3 36.Oe2 Lh3+
37.Kg1 Vxc3 0-1
Koht Mar del Plata 03.04.57
Valge Keres Paul
Must Albert H
Tulemus 1-0
ECO B88/01
1.e4 c5 2.Rf3 Rc6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 Rf6
5.Rc3 d6 6.Oc4 e6 7.O-O a6 8.Oe3 Lc7
9.Od3 Oe7 10.f4 Od7 11.Lf3 O-O 12.Vae1 b5
13.a3 Ra5 14.g4 e5 15.Rf5 Oxf5 16.exf5 Lc6
17.g5 Lxf3 18.Vxf3 Rd7 19.Rd5 Od8 20.b3 Rc6
21.f6 exf4 22.Vxf4 Rde5 23.Oe4 Vb8 24.Vd1 g6
25.h4 Ve8 26.Kf2 a5 27.Vh1 Vb7 28.Og2 Kf8
29.h5 Vd7 30.Vfh4 Kg8 31.Rf4 Oc7 32.hxg6 fxg6
33.Od5+ 1-0
Koht Mar del Plata 05.04.57
Valge Aguado,J.R.
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO E24/08
1.d4 Rf6 2.c4 e6 3.Rc3 Ob4 4.a3 Oxc3+
5.bxc3 b6 6.e3 Ob7 7.Rf3 Re4 8.Lc2 f5
9.Od3 O-O 10.O-O Rd6 11.Re5 Rc6 12.Rxc6 Oxc6
13.f3 Ob7 14.Le2 Le7 15.a4 e5 16.Oa3 e4
17.fxe4 fxe4 18.Oc2 Oa6 19.Ob3 Vxf1+ 20.Vxf1 Le6
21.Oxd6 cxd6 22.La2 Kh8 23.c5 Le8 24.Vf4 dxc5
25.Od5 Vc8 26.Of7 Le7 27.d5 Vf8 28.Lf2 g6
29.c4 Le5 30.h3 Kg7 31.d6 Ob7 32.h4 Oc6
33.h5 Oxa4 34.h6+ Kxh6 35.Lh4+ Kg7 36.Le7 Lxf4
37.exf4 Vxf7 38.Lxe4 h5 39.g3 Oc6 40.Le5+ Kh7
41.Le8 Kg7 42.Le5+ 1/2-1/2
Koht Mar del Plata 06.04.57
Valge Keres Paul
Must Mangini J
Tulemus 1-0
ECO C86/10
1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.Ob5 a6 4.Oa4 Rf6
5.O-O Oe7 6.Le2 b5 7.Ob3 d6 8.a4 Vb8
9.axb5 axb5 10.c3 O-O 11.d4 exd4 12.cxd4 Og4
13.Vd1 d5 14.e5 Re4 15.h3 Oh5 16.Rc3 Rxc3
17.bxc3 Ld7 18.g4 Og6 19.Re1 h5 20.Rg2 hxg4
21.Rf4 Of5 22.hxg4 Oxg4 23.f3 Of5 24.Oxd5 Rd8
25.Oe4 Re6 26.Oxf5 Rxf4 27.Lc2 Re6 28.d5 Oc5+
29.Kh1 Le7 30.dxe6 fxe6 31.Oh7+ 1-0
Koht Mar del Plata 08.04.57
Valge Incutto C
Must Keres Paul
Tulemus 0-1
ECO C92/04
1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.Ob5 a6 4.Oa4 Rf6
5.O-O Oe7 6.Ve1 b5 7.Ob3 d6 8.c3 O-O
9.h3 a5 10.d4 exd4 11.Rxd4 Rxd4 12.Lxd4 Ob7
13.Oc2 Ve8 14.Ld1 Of8 15.Og5 h6 16.Oxf6 Lxf6
17.Rd2 b4 18.Lf3 Lg6 19.Lg4 Lf6 20.Lf3 Lg5
21.Rf1 Ve5 22.cxb4 axb4 23.Ve3 d5 24.exd5 Oxd5
25.Oe4 Vxe4 0-1
Koht Santiago 02.05.57
Valge Keres Paul
Must Letelier,M.R
Tulemus 1-0
ECO B96/01
1.e4 c5 2.Rf3 d6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 Rf6
5.Rc3 a6 6.Og5 e6 7.f4 Rc6 8.e5 h6
9.Oh4 g5 10.fxg5 Rh7 11.Rxc6 bxc6 12.exd6 Rxg5
13.Ld4 Vg8 14.O-O-O Od7 15.Oe2 La5 16.Lc4 Vb8
17.Oe1 Og7 18.h4 Rh7 19.Vh3 Oe5 20.Ra4 Ld8
21.Oc3 Oxc3 22.Lxc3 Lf6 23.Vf1 Lxc3 24.Vxc3 f5
25.Of3 Vb4 26.Rc5 Vxh4 27.Vb3 Rf6 28.Vb8+ Kf7
29.Vb7 1-0
Koht Santiago 03.05.57
Valge Gutierrez J
Must Keres Paul
Tulemus 0-1
ECO O22/19
1.e4 c5 2.Rf3 Rc6 3.c3 Rf6 4.e5 Rd5
5.d4 cxd4 6.cxd4 d6 7.Lb3 e6 8.Rc3 dxe5
9.Rxe5 Rxd4 10.La4+ Rc6 11.Ob5 Od7 12.Rxc6 bxc6
13.Oxc6 Ob4 14.O-O Oxc3 15.bxc3 Vc8 16.Oxd7+ Lxd7
17.Ld4 O-O 18.c4 La4 19.Ob2 Rf6 20.Vfc1 Vfd8
21.Lf4 Re8 22.h3 Vd7 23.Vc3 Vdc7 24.Vg3 Lb4
25.Le5 f6 26.Lxe6+ Kh8 27.Ve1 h6 28.Oa3 Lxc4
29.Vge3 Lb5 30.Lb3 Ld7 31.Ve7 Lc6 32.Vc1 Lxc1+
33.Oxc1 Vxe7 34.Oa3 Ve5 35.f4 Ve2 36.Lb5 Vcc2
37.g4 Ve1+ 0-1
Koht Santiago 04.05.57
Valge Keres Paul
Must Gordon B
Tulemus 1-0
ECO C83/15
1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.Ob5 a6 4.Oa4 Rf6
5.O-O Rxe4 6.d4 b5 7.Ob3 d5 8.dxe5 Oe6
9.c3 Oe7 10.Rbd2 O-O 11.Le2 Ra5 12.Oc2 Rxd2
13.Lxd2 c5 14.Lf4 Ld7 15.a4 Rc6 16.Vd1 Vad8
17.axb5 axb5 18.Rg5 Oxg5 19.Lxg5 Le7 20.Lg3 Lc7
21.Og5 f6 22.Lh4 Rxe5 23.Lxh7+ Kf7 24.Oh6 Vg8
25.Ve1 Rg4 26.Od2 Re5 27.Of4 Kf8 28.Og6 Od7
29.Ve3 d4 30.Oxe5 fxe5 31.Vf3+ Ke7 32.Lh4+ Kd6
33.Vf6+ gxf6 34.Lxf6+ 1-0
Koht Santiago 06.05.57
Valge Jimenez Serguera E
Must Keres Paul
Tulemus 0-1
ECO B76/03
1.e4 c5 2.Rf3 g6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 Og7
5.Rc3 Rc6 6.Oe3 d6 7.Ld2 Rf6 8.f3 O-O
9.Oe2 d5 10.O-O-O Rxd4 11.Oxd4 dxe4 12.Rxe4 Rxe4
13.fxe4 Oe6 14.Oxg7 Lxd2+ 15.Vxd2 Kxg7 16.b3 Kf6
17.Vhd1 Ke5 18.c4 a5 19.Kb2 h5 20.a3 Vfc8
21.a4 Vc7 22.Of3 Vh8 23.Kc3 g5 24.g3 h4
25.Og2 Vcc8 26.Kb2 b6 27.Kc3 Vc5 28.Vd8 Vxd8
29.Vxd8 Vc8 30.Vd2 Vc6 31.Vd8 h3 32.Of3 g4
33.Oe2 Kxe4 34.Vd4+ Ke3 35.Oxg4 Oxg4 36.Vxg4 Vd6
37.Vh4 Vd3+ 38.Kb2 Vd2+ 39.Ka3 Vxh2 40.c5 bxc5 0-1
Koht Santiago 07.05.57
Valge Keres Paul
Must Kotov A
Tulemus 1/2-1/2
ECO B68/01
1.e4 c5 2.Rf3 Rc6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 Rf6
5.Rc3 d6 6.Og5 e6 7.Ld2 a6 8.O-O-O Od7
9.f4 Oe7 10.f5 Rxd4 11.Lxd4 exf5 12.Od3 h6
13.Of4 fxe4 14.Rxe4 Rxe4 15.Oxe4 O-O 16.Oxd6 Og4
17.Oxe7 Lxe7 18.Vde1 Oe6 1/2-1/2
Koht Santiago 08.05.1957
Valge Keres Paul
Must Flores,A,R.
Tulemus 1-0
ECO B05/10
1.e4 Rf6 2.e5 Rd5 3.d4 d6 4.Rf3 Og4
5.Oe2 e6 6.c4 Rb6 7.exd6 cxd6 8.Rc3 Oe7
9.O-O O-O 10.Oe3 Rc6 11.b3 d5 12.c5 Rd7
13.b4 Rxb4 14.Lb3 Rc6 15.Lxb7 Vc8 16.Vfd1 La5
17.Vac1 Vfd8 18.a4 Of6 19.Rb5 Lxa4 20.Rd6 Vb8
21.Lc7 Oxf3 22.gxf3 Oxd4 23.Ob5 Vxb5 24.Vxd4 Vb4
25.Vxb4 Lxb4 26.Lxc6 Re5 27.Lc7 Rxf3+ 28.Kh1 Vf8
29.Rc8 e5 30.Re7+ Kh8 31.Rf5 Lg4 32.Rg3 Lh3
33.Rf1 d4 34.Oxd4 Rxd4 35.Lb7 Rf3 36.Ld5 Lg4
37.Rg3 h5 38.c6 h4 39.Le4 Lg5 40.Vc3 Rd2+
41.Lf5 Lxf5 42.Rxf5 Re4 43.Vb3 Rc5 44.Vb5 g6
45.c7 1-0
Koht Santiago 09.05.57
Valge Sales J
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO C92/03
1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.Ob5 a6 4.Oa4 Rf6
5.O-O Oe7 6.Ve1 b5 7.Ob3 O-O 8.c3 d6
9.h3 a5 10.a4 b4 11.d4 bxc3 12.bxc3 exd4
13.Rxd4 Rxd4 14.cxd4 d5 15.e5 Re4 16.Rd2 Of5
17.Rxe4 Oxe4 18.Oc2 Og6 19.Oa3 Vb8 20.Oxg6 hxg6 1/2-1/2
Koht Leningrad NSVL-JUGOSLAAVIA VÕISTKONDLIK 03.07.1957
Valge Karaklaic,N
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO C71/12
1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.Ob5 a6 4.Oa4 d6
5.c4 Od7 6.Rc3 g6 7.d4 Og7 8.dxe5 Rxe5
9.Rxe5 Oxe5 10.O-O Rf6 11.Og5 h6 12.Oxd7+ Lxd7
13.Oxf6 Oxf6 14.Rd5 Og7 15.Vc1 Vd8 16.Lf3 O-O
17.Vfd1 Kh8 18.Vc2 c6 19.Re3 Le7 20.Vcd2 Vfe8
21.b3 Kg8 22.h3 Kf8 23.Lf4 h5 24.Kf1 Oe5
25.Lf3 Lh4 26.Rc2 a5 27.Re1 Kg7 28.Rd3 Of6
29.Rf4 Lg5 30.g3 Le5 31.Re2 a4 32.h4 axb3
33.axb3 Lc5 34.Vd3 Oe5 35.Le3 Lb4 36.Ld2 Lb6
37.Le3 Lc7 38.Kg2 Le7 39.Rg1 Of6 40.Rf3 (need käigud puuduvad raamatust) 1/2-1/2
Koht Leningrad NSVL-JUGOSLAAVIA VÕISTKONDLIK 04.07.57
Valge Keres Paul
Must Bertok M
Tulemus 1/2-1/2
ECO B71/13
1.e4 c5 2.Rf3 d6 3.d4 cxd4 4.Rxd4 Rf6
5.Rc3 g6 6.f4 Rc6 7.Rxc6 bxc6 8.e5 Rd7
9.exd6 exd6 10.Oe3 Oe7 11.Ld2 d5 12.O-O-O O-O
13.a3 Rf6 14.h3 La5 15.Le1 Lc7 16.Lf2 Ve8
17.Od4 Of5 18.Od3 Re4 19.Rxe4 Oxe4 20.Oxe4 dxe4
21.h4 Od6 22.g3 h5 23.Le3 c5 24.Oc3 f5
25.Vd5 Vad8 26.Vhd1 Lc6 27.Oe5 Oe7 28.c4 Le6
29.b3 Lb6 30.Kc2 Vxd5 31.Vxd5 Vd8 32.Ld2 Kf7
33.a4 Ke8 34.Ob2 Le6 35.Vxd8+ Oxd8 36.Lc3 Ld6
37.Le3 Kd7 38.Oe5 Ld3+ 39.Lxd3+ exd3 40.Kxd3 a5
41.Oc3 Kc6 42.Oe5 Kd7 1/2-1/2
Koht Leningrad NSVL-JUGOSLAAVIA VÕISTKONDLIK 06.07.57
Valge Ivkov B
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO A23/13
1.c4 Rf6 2.Rc3 e5 3.g3 c6 4.Rf3 e4
5.Rd4 d5 6.cxd5 cxd5 7.d3 Oc5 8.Rb3 Ob4
9.Og2 Rc6 10.O-O Of5 11.Og5 Oxc3 12.bxc3 h6
13.dxe4 Oxe4 14.Oxf6 Lxf6 15.Oxe4 dxe4 16.Rc5 Le7
17.Ld5 e3 18.Vab1 1/2-1/2
Koht Leningrad NSVL-JUGOSLAAVIA VÕISTKONDLIK 07.07.57
Valge Keres Paul
Must Udovcic M
Tulemus 1-0
ECO C84/03
1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.Ob5 a6 4.Oa4 Rf6
5.O-O Oe7 6.Rc3 d6 7.Oxc6+ bxc6 8.d4 Rd7
9.dxe5 dxe5 10.Ra4 O-O 11.Oe3 Od6 12.c4 Le7
13.Lc2 Le6 14.Vad1 Ve8 15.Re1 Lg6 16.f3 Oe7
17.Lc3 a5 18.Rd3 f5 19.exf5 Lxf5 20.Rf2 Rf6
21.Oc5 Od8 22.Vfe1 Oe6 23.Vxe5 Lg6 24.Od4 Rd7
25.Ve2 Oe7 26.Rd3 Og5 27.Vde1 Of5 28.Re5 Rxe5
29.Vxe5 Vxe5 30.Oxe5 Vd8 31.Oxc7 Oh3 32.f4 Vd3
33.Lc2 Oh4 34.Vf1 Of5 35.Oe5 Vh3 36.Ld2 Vxh2
37.Kxh2 Og3+ 38.Kg1 Lh5 39.Vf3 Lh2+ 40.Kf1 Lh1+
41.Ke2 Lxg2+ 42.Ke3 Lg1+ 43.Vf2 Oxf2+ 44.Lxf2 Lc1+
45.Kd4 Ld1+ 46.Kc5 Lxa4 47.Ld2 h5 48.Oc3 Lc2
49.Ld8+ Kh7 50.Lf8 1-0
Koht Leningrad NSVL-JUGOSLAAVIA VÕISTKONDLIK 11.07.57
Valge Nedeljkovic,S
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO C92/03
1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.Ob5 a6 4.Oa4 Rf6
5.O-O Oe7 6.Ve1 b5 7.Ob3 O-O 8.c3 d6
9.h3 a5 10.a4 b4 11.d4 bxc3 12.bxc3 exd4
13.Rxd4 Rxd4 14.cxd4 d5 15.exd5 Ob7 16.Rc3 Ob4
17.Od2 Oxc3 18.Oxc3 Rxd5 19.Ld2 Va6 20.Oxd5 Lxd5
21.f3 1/2-1/2
Koht Viin Euroopa võistkondlik meistrivõistlused 22.08.57
Valge Pachman L
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO A02/10
1.f4 e5 2.fxe5 d6 3.Rf3 dxe5 4.e4 Rc6
5.Ob5 Oc5 6.Le2 Rf6 7.Rxe5 O-O 8.Oxc6 bxc6
9.d3 Ve8 10.Rf3 Oa6 11.Rc3 Vb8 12.Og5 h6
13.Oxf6 Lxf6 14.Ra4 Od6 15.c4 Ob4+ 16.Kd1 Lg6
17.a3 Of8 18.Rc3 Vb3 19.Kc2 Veb8 20.Vhb1 Oc8
21.Rd2 V3b7 22.b4 a5 23.bxa5 Vxb1 24.Vxb1 Va8
25.a4 Vxa5 26.Vb8 Le6 27.Rf3 Kh7 28.Rd4 Ld7
29.Rxc6 Lxc6 30.Vxc8 Od6 31.Lf3 Ld7 32.Vb8 c6
33.Vb1 Oxh2 34.g3 Lc7 35.Re2 Vg5 36.g4 La7
37.Va1 Va5 38.Kd2 Oe5 39.Vb1 Le7 40.d4 Of6 1/2-1/2
Koht Viin Euroopa võistkondlik meistrivõistlused 23.08.57
Valge Keres Paul
Must Schmid L
Tulemus 1/2-1/2
ECO A43/12
1.d4 c5 2.d5 d6 3.e4 g6 4.Rf3 Og7
5.Oe2 Rf6 6.Rc3 Ra6 7.O-O Rc7 8.a4 a6
9.Rd2 Od7 10.a5 Rb5 11.Rcb1 O-O 12.Of3 Rd4
13.Rc4 Ob5 14.Rba3 Rd7 15.Og4 Re5 16.Rxb5 Rxc4
17.Rxd4 cxd4 18.Va4 Lc7 19.b3 Rxa5 20.Ld2 b6
21.Ob2 Rb7 22.Oxd4 a5 23.Oxg7 Kxg7 24.Vfa1 b5
25.Vd4 Rc5 26.h4 a4 27.Lc3 f6 28.bxa4 La5
29.Lg3 1/2-1/2
Koht Viin Euroopa võistkondlik meistrivõistlused 24.08.57
Valge Matanovic A
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO C99/15
1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.Ob5 a6 4.Oa4 Rf6
5.O-O Oe7 6.Ve1 b5 7.Ob3 O-O 8.c3 d6
9.h3 Ra5 10.Oc2 c5 11.d4 Lc7 12.Rbd2 Ob7
13.Rf1 cxd4 14.cxd4 Vac8 15.Ve2 Vfe8 16.Rg3 g6
17.b3 Rc6 18.Ob2 Of8 19.Ld2 Og7 20.Vd1 Lb6
21.Ob1 Rd7 22.Vee1 a5 23.Rf1 a4 24.dxe5 Rdxe5
25.Rd4 axb3 26.axb3 Ved8 27.Re3 Ra5 28.Oa3 Va8
29.Ob4 Rd7 1/2-1/2
Koht Viin Euroopa võistkondlik meistrivõistlused 25.08.57
Valge Keres Paul
Must Pachman L
Tulemus 1-0
ECO A12/01
1.c4 c6 2.Rf3 d5 3.b3 Og4 4.Ob2 e6
5.Re5 Of5 6.e3 f6 7.Rf3 e5 8.Oe2 Od6
9.Rc3 Oe6 10.O-O Re7 11.cxd5 cxd5 12.Rb5 Rbc6
13.Rxd6+ Lxd6 14.Re1 O-O 15.Vc1 Vfc8 16.f4 d4
17.fxe5 fxe5 18.Od3 Vf8 19.Rf3 h6 20.exd4 exd4
21.Le2 Rd5 22.Oa3 Rcb4 23.Le4 Rf6 24.Lxb7 a5
25.Oxb4 axb4 26.Vc6 Od5 27.Vxd6 Oxb7 28.Vxd4 Vxa2
29.Vxb4 Oxf3 30.Vxf3 Vxd2 31.h3 Va8 32.Va4 Ve8
33.Va7 1-0
Koht Viin Euroopa võistkondlik meistrivõistlused 26.08.57
Valge Darga K
Must Keres Paul
Tulemus 1/2-1/2
ECO A28/17
1.c4 e5 2.Rc3 Rf6 3.Rf3 Rc6 4.d4 exd4
5.Rxd4 Oc5 6.e3 O-O 7.Oe2 d5 8.cxd5 Rxd5
9.Rxc6 bxc6 10.O-O Vb8 11.Od2 Le7 12.Rxd5 cxd5
13.Oc3 Vd8 14.Vc1 Of5 15.Od3 Og6 16.Oxg6 hxg6
17.Od4 Ob6 18.Oxb6 axb6 19.Vc6 Vd6 20.Lc2 Vxc6
21.Lxc6 1/2-1/2
Koht Tallinn Eesti-Ungari võistkondlik 19.10.57
Valge Keres Paul
Must Barcza G
Tulemus 0-1
ECO C84/05
1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.Ob5 a6 4.Oa4 Rf6
5.O-O Oe7 6.Rc3 b5 7.Ob3 d6 8.Rd5 O-O
9.c3 Rxe4 10.d4 Ob7 11.Ve1 Rf6 12.dxe5 Rxe5
13.Rxe5 dxe5 14.Vxe5 Rxd5 15.Oxd5 Of6 16.Vf5 Ld7
17.Vxf6 gxf6 18.Of3 Vad8 19.Lxd7 Vxd7 20.Oe2 Ve8
21.Oe3 f5 22.g3 Vxe3 23.fxe3 Vd2 24.Kf1 Vxb2
25.a4 Od5 26.axb5 axb5 27.Vc1 Oe4 28.Ke1 c6
29.h4 Kg7 30.Va1 Kf6 31.Va6 Od5 32.Vb6 Vb3
33.Kd2 Ke5 34.Vb8 Vb2+ 35.Kd1 Vb1+ 36.Kd2 Vg1
37.Ve8+ Kf6 38.Vg8 Va1 39.Vc8 Va2+ 40.Kd1 Oe4
41.Ve8 Od5 42.Od3 Vg2 43.Vg8 h6 44.Ke1 Ke5
45.Ve8+ Oe6 46.Vg8 Kd6 47.Oe2 Od5 48.Kf1 Oe4
49.Vh8 Vxg3 50.Vxh6+ Ke5 51.Kf2 Vg2+ 52.Kf1 f4
53.Od3 Vg6 54.Vh5+ f5 55.exf4+ Kxf4 56.Oxe4 Kxe4
57.Kf2 Vd6 58.Ke2 Kf4 59.Vh8 Kg4 60.Vh7 Ve6+
61.Kd3 f4 62.h5+ Kf3 63.h6 c5 64.Vh8 Vd6+
65.Kc2 c4 66.Kb2 Ve6 67.Ka3 Ke3 68.Kb4 f3
69.h7 Ve7 70.Kxb5 f2 71.Vf8 Vxh7 72.Ve8+ Kd3
73.Vf8 Vh5+ 74.Kb4 Ke3 75.Ve8+ Kf4 0-1
Koht Tallinn Eesti-Ungari võistkondlik 20.10.57
Valge Barcza G
Must Keres Paul
Tulemus 1-0
ECO D77/08
1.Rf3 d5 2.g3 g6 3.Og2 Og7 4.d4 Rf6
5.O-O O-O 6.c4 dxc4 7.Ra3 Rc6 8.Rxc4 Oe6
9.b3 a5 10.Ob2 Od5 11.Vc1 Lc8 12.e3 Vd8
13.a3 Le6 14.Lc2 h6 15.Vfe1 Re4 16.Ved1 Rd6
17.Re1 a4 18.Oxd5 Lxd5 19.b4 Ra7 20.Re5 Rab5
21.R1d3 Le4 22.Le2 Lf5 23.Rc5 Va7 24.e4 Lh3
25.Rcd3 g5 26.f4 Lc8 27.d5 e6 28.fxg5 hxg5
29.Vf1 exd5 30.exd5 Lh3 31.Rxf7 Rxf7 32.Vxf7 Kxf7
33.Vf1+ Kg8 34.Oxg7 Ld7 35.Of6 Le8 36.Lg4 Vxd5
37.Re5 Vxe5 38.Oxe5 Lxe5 39.Lc8+ Kh7 40.Vf7+ Kg6
41.Lg8+ 1-0
Koht Hastings 28.12.57
Valge Keres Paul
Must Barden,L.W.
Tulemus 1-0
ECO A15/02
1.c4 Rf6 2.g3 g6 3.Og2 Og7 4.f4 c5
5.Rc3 Rc6 6.Rf3 d6 7.O-O O-O 8.d3 Vb8
9.Kh1 a6 10.a4 Od7 11.e4 Og4 12.Oe3 Rd7
13.h3 Oxf3 14.Lxf3 Rd4 15.Ld1 e6 16.Vb1 f5
17.Of2 La5 18.Ve1 Ld8 19.Re2 fxe4 20.Oxe4 Rf5
21.b4 cxb4 22.Vxb4 La5 23.Lb1 Rc5 24.Vd1 Lc7
25.Og2 a5 26.Vb5 b6 27.La2 e5 28.Rc3 Kh8
29.Rd5 Ld8 30.fxe5 dxe5 31.Rxb6 Vxb6 32.Oxc5 Va6
33.Oxf8 Rxg3+ 34.Kg1 Oxf8 35.Lb2 Od6 36.Vxe5 1-0
Koht Hastings 29.12.57
Valge Keres Paul
Must Filip M
Tulemus 1/2-1/2
ECO C76/06
1.e4 e5 2.Rf3 Rc6 3.Ob5 a6 4.Oa4 d6
5.c3 Od7 6.d4 g6 7.O-O Og7 8.dxe5 dxe5
9.Le2 Rge7 10.Vd1 O-O 11.Rbd2 Rd4 12.Rxd4 Oxa4
13.R4b3 Ld6 14.Rc4 Le6 15.Re3 Oxb3 16.axb3 1/2-1/2
Koht Hastings 30.12.57
Valge Kluger G
Must Keres Paul
Tulemus 0-1
ECO E43/11
1.d4 Rf6 2.c4 e6 3.Rc3 Ob4 4.e3 b6
5.Od3 Ob7 6.Rf3 c5 7.O-O O-O 8.Od2 cxd4
9.exd4 d5 10.cxd5 Rxd5 11.Le2 Rc6 12.Vfd1 Oe7
13.Vac1 Vc8 14.Le4 Rf6 15.Lf4 Rb4 16.Ob1 Rbd5
17.Lg3 Rxc3 18.bxc3 Re4 19.Lh3 g6 20.Oxe4 Oxe4
21.Ve1 Oxf3 22.Lxf3 Vc4 23.g3 Ld7 24.h4 Vd8
25.Ve5 Lc6 26.Le2 Of6 27.Ve1 Va4 28.Va1 Vd5
29.Ve4 Og7 30.g4 Vb5 31.Ld3 Vb2 32.Vae1 Lc4
33.Le3 Vaxa2 34.Ve2 Ld5 35.Lf4 Vxd2 36.Lb8+ Of8 0-1
Koht Hastings 31.12.57
Valge Keres Paul
Must Penrose J.O.B.E.
Tulemus 1-0
ECO C41/11
1.e4 e5 2.Rf3 d6 3.d4 Rf6 4.Rc3 Rbd7
5.Oc4 Oe7 6.O-O O-O 7.a4 c6 8.Ve1 Lc7
9.h3 h6 10.dxe5 dxe5 11.Rh4 Rc5 12.Rf5 Oe6
13.Oxe6 Rxe6 14.Lf3 Kh7 15.Oe3 Rg8 16.h4 g6
17.Rxe7 Lxe7 18.h5 Rf6 19.hxg6 fxg6 20.Vad1 Rh5
21.Lg4 Rhf4 22.Vd2 h5 23.Lg3 Vad8 24.Ved1 Vxd2
25.Vxd2 Vd8 26.Vxd8 Lxd8 27.f3 Le7 28.Le1 Lg5
29.Ld2 h4 30.Rd1 Lg3 31.Oxf4 Rxf4 32.Re3 h3
33.Rg4 Lxg2+ 34.Lxg2 Rxg2 35.Rxe5 Re3 36.c3 Kg7
37.Kh2 Kf6 38.Rd3 b6 39.Kxh3 c5 40.Kg3 c4
41.Kf2 Rd1+ 42.Ke2 Rxc3+ 43.bxc3 cxd3 44.Kxd3 Ke5
45.a5 g5 46.axb6 axb6 47.Ke3 1-0
|
|